עשו לנו לייק    1-700-722-772  
חייגו אלינונווטו אלינו
 • דוכן בשוק מחנה יהודה
 • החצאפוריה במחנה יהודה
 • שוק מחנה יהודה
 • סיור סגווי במחנה יהודה
 • סיור בשוק
 • רחובות מחנה יהודה
 • סגווי בעיר סיור במחנה יהודה
 • סגווי בשוק
 • סגווי במחנה יהודה
 • דוכנים בשוק
 • סיור קולינרי במחנה יהודה
 • בשרים בשוק מחנה יהודה
 • סיור קולינרי בסגווי
 • סגווי מחנה יהודה
 • חנויות בשוק ירושלים
 • סיור קולינרי בשוק
 • טיול קולינרי בסגווי
 • סגווי בעיר במחנה יהודה
 • טיול למחנה יהודה

סיור במחנה יהודה

מחפשים אחר רעיון מפתיע ומעניין ליום גיבוש חברתי או לכל מטרה חברתית אחרת? זה הזמן לדעת הכול על סיור סגווי במחנה יהודה.

מחנה יהודה היא אחת מהשכונות המוכרות ביותר בירושלים. השכונה מהווה חלק בלתי נפרד משכונת נחלאות והיא ממוקמת מצפון לרחוב יפו, הנחשב לאחד מרחובותיה המרכזיים של ירושלים. שכונת מחנה יהודה נוסדה בשנת 1887 והיא נקראה על שמו של יהודה נבון, אחיו הבכור של יוסף נבון הנחשב לאחד ממקימי השכונה.

חשוב לציין שהשכונה גובלת ברחוב יפו, רחוב יוסף נבון, רחוב דוד ילין ורחוב יוסף בן מתתיהו, כאשר שוק מחנה יהודה הנושא את שם השכונה אינו מהווה חלק מהשכונה עצמה. ברחבי השכונה מצויים מספר מבנים בולטים שאחד מהם הוא בית הכנסת "זהרי חמה" הידוע בשעון השמש הענק המוצב בחזיתו.

סיור במחנה יהודה - החוויה הקולינארית

סיור במחנה יהודה מאפשר בין היתר לבקר בשוק מחנה יהודה הנחשב לאחד מהשווקים התוססים והצבעוניים ביותר בירושלים בפרט ובישראל בכלל. שוק מחנה יהודה במתכונתו הנוכחית הוא למעשה פסיפס של ישראל המתחדשת המשלב בתוכו דוכני שווקים מסורתיים לצד מאפיות, אטליזים ומעדניות, וזאת לצד חנויות בוטיק לממכר מזון אורגני, תבלינים, פרחים כלי עבודה וביגוד. כל סיור במחנה יהודה כולל בתוכו ביקור בשוק שאומנם אינו מהווה חלק משכונת מחנה יהודה אך הוא ממוקם לצידה בין הרחובות יפו ואגריפס.

בשטח השוק פועלות מספר מסעדות מיתולוגיות המלוות את מבקרי השוק מאז קום המדינה וזאת לצד מספר מסעדות שוק שהידועה שבהם היא כמובן מסעדת מחניודה של השף אסף גרניט. במהלך הסיור הקולינארי בשוק מחנה יהודה, תוכלו לטעום ולהתענג על ההיצע הקולינארי של השוק, מתפוח עסיסי אותו תמצאו באחד מדוכני הירקות והפירות ועד למנת שף.

שוק מחנה יהודה מייצג בצורה נהדרת את ירושלים: שילוב של ישן ואותנטי עם חדש, חדשני ומתפתח.

השוק מצליח במשך שנים להוות מוקד לבילוי ולאוכל, וידוע בצבעוניותיו עם שלל טעמים וריחות מוכרים ייחודיים ומיוחדים.

את הסיור במחנה יהודה נתחיל בשכונת נחלאות אשר ממוקמת ברחובות אגריפס ובצלאל,שם נראה את גן עץ התות המפורסם, אחד מסמליה המפורסמים של שכונת נחלאות.

משם נפנה אל רחוב בוסתן ספרדי ונמשיך לבית משפחת נבון בה גדל נשיאה החמישי של מדינת ישראל וכותב המחזה "בוסתן ספרדי", יצחק נבון.

בהמשך הסיור נעבור ליד בית משפחת בנאי, משם נראה את בורות המים העתיקים אשר בעבר שימשו כאמצעי היחיד לאספקת המים לתושבי ירושלים.

את הסיור נמשיך ונגיע לנקודה המרכזית - שוק מחנה יהודה.

בסיור בשוק נשמע אודות אושיות תרבות מקומיות ונערוך סדרת טעימות מיוחדת ממאכלים ירושלמים אותנטים:

נטעם מאכלים גרוזינים בחצ'אפוריה, מסעדה המתמחה באפייה גרוזינית ובאוכל ביתי.

אבן דרך נוספת בשוק מחנה יהודה היא כמובן חנות המיצים המפורסמת של עוזי-אלי המתמחה במיצים יעודיים ומאוד מיוחדים.

משם נמשיך אל ממלכת החלווה, בה ניתן למצוא מעל 500 סוגים ומינים של חלווה. נעבור גם ב"חוכמת הבורקס", בורקס מיוחד המיוצר ללא מרגרינה.
את הסיור במחנה יהודה נסיים שבעים מרוצים ומלאי הפתעות וסיפורים מקומיים.

סיורי סגווי בשכונת מחנה יהודה

סיורי סגווי בשכונת מחנה יהודה מיועדים לכל אחד ואחת מביניכם המעוניין לחוות את יופייה של ירושלים כאשר הוא רכוב על מכשיר סגווי חשמלי. סיור במחנה יהודה נמשך כשעתיים וחצי לשלוש שעות לערך והוא כולל סיור בשכונת נחלאות, סיור ברחוב בוסתן ספרדי בו שוכן בית משפחת נבון בה גדל יצחק נבון, הנשיא החמישי של מדינת ישראל, סיור בבית משפחת בנאי המפורסמת שצאצאיה נמנים על בכירי הזמר והבידור הישראלי, וכמובן, סיור בשוק מחנה יהודה המאפשר טעימה קטנה מהשפע הקולינארי של השוק.

לאורך כל הסיור המודרך, משתתפי הסיור נהנים מסיפורים קטנים- גדולים הממחישים יותר מכל את ההיסטוריה המודרנית של ירושלים מימי המנדט הבריטי ועד היום. סיורים אלו מיועדים לקבוצות בכל גיל, וועדי עובדים, עובדי חברות, ארגונים ועסקים ומשפחות המטיילות בירושלים.

את הסיור ניתן לתאם מראש ולהבטיח לעצמכם חוויה ירושלמית אסלית אשר תפגיש אתכם עם המקומות המיוחדים השוכנים בשכונת מחנה יהודה והסיפורים הקטנים – גדולים שהופכים את האזור כולו למיתולוגי בתרבות ובהווי הישראלי. סיור במחנה יהודה, מתקיים לאורך כל ימות השבוע ושעות האור והוא מאפשר לכלל משתתפי הסיור ליהנות מחוויה המשלבת בתוכה את כל מה שטעים וטוב באזור נחלאות שהוא למעשה גוש של שכונות אשר נבנו בסוף המאה ה-19 ועד אמצע המאה ה-20.

השכונות באזור נחלאות נבנו במתכונת של שכונות חצר אשר אפיינה את הבנייה היהודית באותם שנים. סיור במחנה יהודה עובר בחלקים מהשכונות המקיפות את אזור נחלאות, כאשר הסיור מגיע לשיא בשוק מחנה יהודה המהווה כבר למעלה מ-100 שנה את השוק המרכזי של האזור ובמהלך העשורים האחרונים גם את אחד מהשווקים התוססים ביותר בישראל.

במהלך הסיור יחולקו מים מינרלים למשתתפים.

משך הסיור - שעתיים וחצי עד שלוש שעות

ניתן להתאים את סיור הטעימות במחנה יהודה לסיור חלבי או בשרי.

קראו כאן אודות טיול טרקטורונים ביררושלים 

אודותינו

בחברתינו הוקמה על מנת לתת לאנשים "לטעום" מנופיה הקסומים של הערים הגדולות ירושלים ותל אביב -יפו יחד עם הדרכה מרתקת ומעניינת של מורי דרך מהשורה הראשונה .

הגבלות על המכשיר

המכשיר אינו מתאים לנשים בהריון

ולא לילדים מתחת לגיל 16

פרטי יצירת קשר

דרך חברון 57, ירושלים 
1-700-722-772
פקס: 072-222-4015
[email protected]